СДСМ го обвини Николоски за учество во меѓународен скандал за лажирање избори во Азербејџан

2 Просмотры
Издатель
Постои огромен корупциски скандал со дел од пратенциите на Паралментарното собрание на Советот на Европа и нивното политичко делување во Азербејџан, меѓу кои и Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ, обвинија денеска од СДСМ.
Follow Kanal5
• FB:
• IG:
• Web:

© & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved
Категория
DeadPool
Комментариев нет.